Նախադպրոցական հաստատություններում աշխատողների հնգօրյա վերապատրաստման ծրագիր

 «Դպրոցը Ամանորի բաց արվեստանոց» նախագիծ։ Լույսեր, գույներ, ղողանջներ, 

մեղեդիներ,ազդեցություններ 

 

Բովանդակություն

  • Հեղինակային կրթական ծրագրով ստեղծված բաց միջավայր,
  • նախադպրոցական խմբերում իրականացվող աշխատանքային նախագծեր՝հիգիենա-ինքնուրույնություն,
  • սննդի կազմակերպում (նախաճաշ, ճաշ),
  • քուն օրորոցային,
  • տեխնոլոգիական գործունեություն՝խմբասենյակի՝սաների ամանորյա ձևավորում, Ամանորի երաժշտական խաղեր,դաստիարակի բլոգ, դաստիարակի
  • ընթերցարան,երաժշտություն, պար, թատրոն,
  • դաստիարակի բլոգը որպես ուսումնական գործիք,
  • դաստիարակի ընթերցարան:

Աշխատակարգ

 Դեկտեմբերի 11

 9։30-10։00- մասնակիցների ընդունելություն, գրանցում Մայր դպրոցում, Կենտրոնում

(մասնակիցներին պետք է հիշեցնել, որ ներկայանան մարզական հագուստով)

10։00-10։30. կրթահամալիրի, վերապատրաստման ծրագրի ներկայացում, աշխատանքային խմբերի ձևավորում. Մայր դպրոց, համերգասրահ Ներկայացվում են՝ mskh.amկրթահամալիրի տնօրենի մանկավարժական բլոգմեդիագրադարան, «Դպիր»«Բարեկամություն» ճամբար, 2-4 տարեկանների դաստիարակների լաբորատորիա՝ դաստիարակների բլոգներով:

10։30-11։00. Շրջայց Մայր դպրոցում՝ երաժշտական կենտրոնմարզական կենտրոն, Մարմարյա սրահ, «Տիգրան Հայրապետյան» գրադարան, ԱվագՄիջին դպրոցներ. ուսուցում բլոգներով, ուսումնական նախագծերով. Շրջայցը վարում է Մարթա Ասատրյանը 

11։00-11։15. Մայր դպրոցից աշխատանքային խմբերի մեկնում դպրոց-պարտեզներ, Քոլեջ (ուղեկցում են դպրոցի ղեկավարները կամ նրանց նշանակած աշխատողները՝ 3-4 սովորողի ուղեկցությամբ՝ լուսաբանելով, նկարահանելով և ուղիղ եթերներով):

11։15-11։45. Դպրոց-պարտեզ հաստատությունը կրթահամալիրում, դեկտեմբերյան դպրոցը Ամանորի բաց արվեստանոց, շրջայց դպրոց-պարտեզներում.  Շրջայցը վարում է դպրոցի ղեկավարը՝ լրագրող սովորողների մասնակցությամբ, լուսաբանելով, նկարահանելով և ուղիղ եթերներով):

12:00-12։30. նախադպրոցական խմբում շաբաթվա նախագծին ծանոթություն

12:30-13:00. ճաշի կազմակերպում խմբերում,սաների հետ.

13։00. Քուն օրորոցային (Բարսեղ Կանաչյան) կենդանի կատարում-ուսուցում: Պատասխանատուներն են երաժշտության ղեկավարները:

13։30-14։00. ծրագրի ղեկավարը կամ ղեկավարի կողմից նշանակված անձը ուղեկցում է Մայր դպրոց՝ «Սեբաստիա» համերգասրահ:

14։00-15։00. օրվա ամփոփում, երաժշտության-պարի պարապմունք. օրվա քրոնիկոն , ուղիղ եթերներ… Համակարգող` Բալջյան Գոհար:

15:00. լրացուցիչ կրթություն մասնակիցների հայտերով. մեդիահմտությունների պարապմունք:

Դեկտեմբերի 12

8։30 ` երթուղայինների մոտ դիմավորում ենք վերապատրաստվողներին, և պատասխանատուներն ուղեկցում ամեն մի խմբի համար նոր դպրոց:

9։00-9։30` մասնակցություն դպրոց-պարտեզում ընդհանուր պարապմունքին:

9։30-14:00` նախադպրոցական խմբի՝ շաբաթվա նախագծին մասնակցություն՝

  • հիգիենա-ինքնուրույնություն,
  • սննդի կազմակերպում (նախաճաշ, ճաշ), խմբերում,սաների հետ
  • տեխնոլոգիական գործունեություն՝խմբասենյակի՝սաների ամանորյա ձևավորում,
  • ծնողի մասնակցություն (1-2 ծնող),
  • Ամանորի երաժշտական խաղեր,
  • դաստիարակի բլոգ, դաստիարակի ընթերցարան:

13։30-14։00` ծրագրի ղեկավարը կամ ղեկավարի կողմից նշանակված անձը ուղեկցում է (ներկայացնելով ճանապարհը, տեսագրում) Մայր դպրոց՝ «Սեբաստիա » համերգասրահ

14։00-15։00` օրվա ամփոփում, երաժշտության-պարի պարապմունք՝Մայր դպրոց՝ «Սեբաստիա » համերգասրահ, օրվա քրոնիկոն ,ուղիղ եթերներ… Համակարգող` Բալջյան Գոհար:

15:00-լրացուցիչ կրթություն մասնակիցների հայտերով:

Դեկտեմբերի 13

8։30` երթուղայինների մոտ դիմավորում ենք վերապատրաստվողներին, և պատասխանատուներն ուղեկցում ամեն մի խմբի համար նոր դպրոց:

9։00-13։00` աշխատանք դպրոց-պարտեզում

  • հիգիենա-ինքնուրույնություն,
  • սննդի կազմակերպում (նախաճաշ, ճաշ), խմբում սաների հետ
  • տեխնոլոգիական գործունեություն՝խմբասենյակի՝սաների ամանորյա ձևավորում,
  • ծնողի մասնակցություն (1-2 ծնող),
  • Ամանորի երաժշտական խաղեր,
  • դաստիարակի բլոգ, դաստիարակի ընթերցարան:

13։30-14։00 ` քայլք դեպի Մայր դպրոց

14։00-14։55` օրվա ամփոփում, երաժշտության-պարի պարապմունք՝ Մայր դպրոցում

15։00-15։15` «Սեբաստացիներ» վոկալ խմբի պարապմունքի ունկնդրում

15։15-15։30` «Սեբաստացիներ» երգչախմբի պարապմունքի ունկնդրում

15:30`  Լրացուցիչ կրթություն մասնակիցների հայտերով

Դեկտեմբերի 14

8։30 `  երթուղայինների մոտ դիմավորում ենք վերապատրաստվողներին, և պատասխանատուներն ուղեկցում ամեն մի խմբի համար նոր դպրոց:

9։00-13։00` աշխատանք դպրոց-պարտեզում

  • հիգիենա-ինքնուրույնություն,
  • սննդի կազմակերպում (նախաճաշ, ճաշ), խմբում,սաների հետ
  • տեխնոլոգիական գործունեություն՝խմբասենյակի՝սաների ամանորյա ձևավորում,
  • ծնողի մասնակցություն (1-2 ծնող),
  • Ամանորի երաժշտական խաղեր,
  • դաստիարակի բլոգ, դաստիարակի ընթերցարան:

13։30-14։00` քայլք դեպի Մայր դպրոց

14։00-15։00`  օրվա ամփոփում, երաժշտության-պարի պարապմունք՝Մայր դպրոց՝ «Սեբաստիա » համերգասրահ, օրվա քրոնիկոն ,ուղիղ եթերներ… Համակարգող` Բալջյան Գոհար:

15:00` լրացուցիչ կրթություն մասնակիցների հայտերով:

Դեկտեմբերի 15

9։00` կրթահամալիրի տնօրենի հետ հանդիպում Սուրբ Երրորդություն եկեղեցու մոտ:

9։00-9։15`  ժամերգություն-օրհնություն Սուրբ Երրորդություն եկեղեցում:

9։15-9։30` Սուրբ Երրորդություն-Կենտրոն-Հյուսիս քայլք:

9։30-9։45 ` ընդհանուր պարապմունք:

10։00-12։00 ` միասնական տեխնոլոգիական պլեներ Հյուսիսում. Ամանորի նվերը սեփական ձեռքով Տաթև Աթոյանի, Զառա Ոսկանյանի, Հասմիկ Թոփչյանի, Արև Բալջյանի, Թամար Հարությունյանի արհեստանոցից:

12։00-13։00` վերապատրաստման ամփոփում-կլոր սեղան. Մայր դպրոց:

Մասնակիցներ

Վերապատրաստման պատասխանատուներ՝

  • Հարավային դպրոցի աշխատանքային խմբերի ղեկավար՝ Տաթև Աբրահամյան

     
  • Տեխնոլոգիական նախագծի ղեկավար՝  Զառա Ոսկանյան

     
  • Երաժշտական նախագծերի ղեկավարներ՝ Սոֆյա Գրիգորյան

     
  • 2-4 տարեկանների դաստիարակներ

    Շողիկ Սահակյան
  • Արև Ուզունյան
  • Մարգարիտ Հեքիմյան
  • Նայիրի Պապահեքյան

     
  • 5 տարեկանների դաստիարակներ

    Սրբուհի Ներսիսյան

  • Ծաղիկ Գասպարյան

     

Ընդունելության պատասխանատուներ

  • Լուսինե Ալեքսանյան և ընկերներ (գրանցում)
  • Մարթա Ասատրյան (Մայր դպրոցում ընդունելություն 9:00-10.00, շրջայց)
  • Լուսինե Մամիկոնյան (հաշվառում, վկայագրեր)
  • Արմինե Թոփչյան (նվերների փաթեթավորում)
  • Գոհար Բալջյան (օրվա ամփոփում, քրոնիկոններ, լրացուցիչ կրթության կազմակերպում)

Կարծիք ավելացնել

CAPTCHA
Մուտքագրեք կոդը՝ կարծիքը հրապարակելու համար