Նախադպրոցական հաստատությունների հնգօրյա վերապատրաստման ծրագիր

 Վերապատրաստման ծրագրի տևողությունը` դեկտեմբերի 4-8

Ծրագիր

  • Հեղինակային կրթական ծրագրով ստեղծված բաց միջավայր
  • Նախադպրոցական խմբերում իրականացվող աշխատանքային նախագծեր
  • Երաժշտություն, պար, թատրոն
  • Տեխնոլոգիա
  • Բլոգը որպես ուսումնական գործիք

Դեկտեմբերի 4

09:00-09:15` մասնակիցների գրանցում և ընդունելություն Մայր դպրոցում

10:00-10:30՝ կրթահամալիրի վերապատրաստման ծրագրի ներկայացում, աշխատանքային խմբերի ձևավորում. Մայր դպրոց-համերգասրահ

10:30-10:45՝ Մայր դպրոցից աշխատանքային խմբերի մեկնում դպրոց-պարտեզներ, քոլեջ

11:00-11:30՝ դպրոցն ամանորի բաց արվեստանոց. շրջայց Արևմտյան դպրոց-պարտեզում

11:30-14:00՝ աշխատանք նախակրթարանի խմբերում, մասնակցություն նախագծային աշխատանքներին

  • տեխնոլոգիական աշխատանք. ամանորյա տիկնիկներ, ամանորի օրացույց
  • 12:30-13:00` ճաշի կազմակերպումը
  • 13:00` քնի ծես նախակրթարանում

14։00-15։00՝ օրվա միասնական ամփոփում «Աիդա Պետրոսյան» սրահում (Քոլեջ)

  • Օրվա քրոնիկոն 5 դպրոց-արվեստանոցներից. տպավորություններ, հարցեր
  • Երաժշտության-պարի պարապմունք

 

Դեկտեմբերի 5

08:45-09:00` վերապատրաստվողների ընդունելություն Արևմտյան դպրոց-պարտեզում

09:00-09:15` առավոտյան ընդհանուր պարապմունք

09:30-10:15` միջավայր, հիգիենա-ինքնուրույնություն

10:15-11:00` սննդի կազմակերպում. նախաճաշ

11:00-12: 15` տեխնոլոգիական գործունեություն. խմբասենյակի-սաների ամանորյա ձևավորում

երաժշտական գործունեություն

12:15-13:00` սննդի կազմակերպում. ճաշ

13:00-14:00` Հեղինակային կրթական ծրագրով ստեղծված բաց միջավայր, դաստիարակի բլոգ

14:00-15:00` Երաժշտական պարապմուպմունք Արևմտյան դպրոցի երգի լաբորատորիայում

  • Զարը-զընգը
  • Ավետիս
  • Բասեն բարի

 

 

Դեկտեմբերի 6

09:00-09:15` առավոտյան ընդհանուր պարապմունք

09: 20-10:30` առավոտյան ծես նախակրթարանում

10:30-11:00` ընդմիջում

11:00-12:00` երաժշտական գործունեություն, խաղերգեր

12:00-13:00` ճաշը նախակրթարանում

13:15` Վերապատրաստվողների մեթոդիստ-ղեկավար աշխատողների խմբի պարապմունք կենտրոնական ընթերցասրահում. Մայր դպրոց

14:00-15:00` օրվա միասնական ամփոփում համերգասրահում. Մայր դպրոց

15:00-15:15` Սեբաստացիներ վոկալ խմբի պարապմունքի ունկնդրում

15:15-15:30` Սեբաստացիներ երգչախմբի պարապմունքի ունկնդրում

 

Դեկտեմբերի 7

09:00-09:15` առավոտյան ընդհանուր պարապմունք

09: 00-10:30` առավոտյան ծես պարտեզում

11:00-12:00` տեխնոլոգիական գործունեություն

12:00-12:30` ընդմիջում

12:30-13:00` Հեղինակային կրթական ծրագրի դաստիարակ, դաստիարակի բլոգ

13:00-14:00` ճաշի կազմակերպումը նախակրթարանում

14:00-15:00` օրվա ամփոփում. պարերգերի ուսուցում Արևմտյան դպրոցում

 

Դեկտեմբերի 8

09:00-09:15` ընդհանուր պարապմունք

09:20-10:30` առավոտյան ծես նախակրթարանում

10:30-12:00` տեխնոլոգիական աշխատանք

12:00-13:00` ամանորյա խաղ-թատրոն

13:00-14:00` ամփոփում-քննարկում, ճաշ

15:00-16:00` մեդիաուրբաթ-համերգ. վկայագրերի հանձնում 

Վերապատրաստման պատասխանատուներ

Աշխատանքային խմբի ղեկավար՝ Տաթև Աբրահամյան

Տեխնոլոգիական նախագծերի ղեկավար՝ Զառա Ոսկանյան

Երաժշտական նախագծերի ղեկավար՝ Սոֆյա Գրիգորյան

2-5 տարեկանների դաստիարակներ

Մարգարիտ Հեքիմյանի նախագիծը

Շողիկ Սահակյանի նախագիծը 

Սրբուհի Ներսիսյան 

Լուսաբանման պատասխանատու՝ Արևմտյան ռադիոյի լրագրողներ

Կարծիք ավելացնել

CAPTCHA
Մուտքագրեք կոդը՝ կարծիքը հրապարակելու համար