Դասավանդողների օգոստոսյան ճամբար

 Օգոստոսի 22-29

Դպրոցի աշխատանքային ծրագիրն ըստ օրերի.

22.08.2017

12:00-13:00` քայլք դեպի դպրոցներ, ընդմիջում դպրոցներում

13:00-15:00-ից՝ 

  • ուսումնական տարածքի և գույքի, շրջակա միջավայրի բարեկարգում, դասարանների, խմբերի ձևավորում. դասվարներ, կաբինետների-լաբորատորիաների ղեկավարներ
  • ներքին բակի խնամք, տարածքի բարեկարգում, ոռոգում. Սոնա փափազյան, Մելինե Սիմոնյան
  • Տեղեկատվական թերթիկների բաժանում հասարակական վայրերում սովորողների հետ. Լուսինե Պետրոսյան, Հայարփի Տոնոյան, այլ դասավանդողներ,  սովորողներ
  • Օրվա լուսաբանումը՝ Լուսինե Պետրոսյանի 

Երևանյան ճամբար՝ օգոստոսի 22-25, 28-29. 2017-2018 ուսումնական տարվան, առաջին շրջանին պատրաստության ստուգատես

Մանկավարժական ճամբար «Ժայռ»-ում՝ օգոստոսի 26-27. «Հեղինակային կրթական ծրագրի սեպտեմբերյան հավաք» նախագիծ

Օգոստոսի 22-25

Աշխատակարգ

Աշխատանքային խմբերը՝ մասնագիտական խմբեր, դպրոցների մանկավարժական աշխատողներ։ Խմբերի ղեկավարները՝

  • դպրոցներով աշխատանքի՝ Քնարիկ Ներսիսյան, Շամիրամ Պողոսյան, Տաթև Աբրահամյան, Նաիրա Նիկողոսյան, Մարգարիտ Սարգսյան, Մարթա Ասատրյան
  • մասնագիտական խմբերով աշխատանքի՝

– 2-5 տարեկանների խնամքի և զարգացման ծրագրի մանկավարժական աշխատողների՝ Նելի Արղության

– «Իմացումի հրճվանք» ծրագրով մանկավարժական աշխատողների՝ Անահիտ Հարությունյան

Մայրենի լեզու դասավանդողների՝ Մարիետ Սիմոնյան

Օտար լեզու դասավանդողների՝ Լուսինե Բուշ

Մաթեմատիկա, ծրագրավորում, շախմատ և համակարգչային խաղեր դասավանդողների՝ Լիանա Հակոբյան

Բնագիտություն, էկոլոգիա, քիմիա, կենսաբանություն, ֆիզիկա, տեխնիկական ստեղծագործություն դասավանդողների՝ Էմանել Ագջոյան

Պատմություն, հասարակագիտություն, հայրենագիտություն դասավանդողների՝ Վահրամ Թոքմաջյան

Մանկավարժություն, հոգեբանություն, սոցիոլոգիա դասավանդողների՝ Լուսինե Ալեքսանյան

Ֆիզկուլտուրա և անվտանգ կենսագործունեություն դասավանդողների՝ Նաիրա Հարությունյան

Տեխնոլոգիա, կերպարվեստ, արհեստներ դասավանդողների՝ Կարինե Մացակյան

Երաժշտություն, պար դասավանդողների՝ Սվետա Ճաղարյան

Կինո-ֆոտո, թատրոն դասավանդողների՝ Քնարիկ Ներսիսյան

Երկարօրյա ուսուցման կազմակերպիչների՝ Ռիմա Երեմյան

  • Մարզական պարապմունքները վարում են կրթահամալիրի մարզիչները՝ Լուսինե Աբրահամյան, Տաթև Համբարյան, Գևորգ  Հազարումյան, Միքայել Ղազարյան, Անդրանիկ Մարգարյան, Ալինա Թումասյան, Նաիրա Հարությունյան, Ռուբեն Բաղդասարյան, Անդրանիկ Մանուչարյան, Առնոլդ Միքայելյան։

Մինչև օգոստոսի 18-ը՝   աշխատանքային խմբերի ծրագրերի հրապարակում դպրոցների ենթակայքերում, մասնախմբերի բլոգներում։

Աշխատանք Մայր դպրոցում

  • 9։00-9։55՝  ընդհանուր պարապմունք Մարմարյա սրահում

պարերգեր, կրթահամալիրի տնօրենի խոսքը

պարապմունքը ծրագրում և վարում են կազմակերպիչները՝

օգոստոսի 22 – Մարալ Կարապետյան, Սոնա Փափազյան

օգոստոսի 23 – Լուսինե Սարգսյան, Անահիտ Գևորգյան

օգոստոսի 24 – Վարդ Հայրյան, Հասմիկ Պողոսյան

օգոստոսի 25 – Ջուլի Սիմոնյան, Ռիմա Երեմյան

 

  • 10։00-12։00՝ աշխատանք մասնագիտական խմբերով, փոքր խմբերով, անհատական

օրվա ծրագիրը և ամփոփումը՝ մասնախմբի բլոգում։ Մանկավարժական աշխատողը ներկայացնում է իր ուսումնական բլոգի պատրաստությունը իր վարած դասընթացին, ուսումնական գործունեությանը, ուսումնական տարվա, առաջին շրջանի նախագծերը։

Աշխատանք դպրոցում

12։00-13։00՝ քայլք դեպի  դպրոցներ, ընդմիջում դպրոցներում

13։00-15։00՝ ուսումնական տարածքի և գույքի, շրջակա միջավայրի բարեկարգում, դասարանների, խմբերի ձևավորում

Օրվա ծրագիրը և ամփոփումը՝ դպրոցի ենթակայքում։ Մանկավարժական աշխատողը ներկայացնում է իրեն (իր վարած դասընթացին, ուսումնական գործունեությանը) հատկացված տարածքի՝ կաբինետի (սենյակի, սրահի, արհեստանոցի, արվեստանոցի, միջանցքի, բակային տարածքի), դրա գույքի, տեխնիկական միջոցների, ուսումնական պարագաների պատրաստությունը։

Մասնաճյուղի ղեկավարն ապահովում է շրջակա միջավայրի բարեկարգման աշխատանքով։

Մարզական

  • 15։00-17։00` մարզական պարապմունքներ՝ լող, սուսերամարտ, նետաձգություն, հրաձգություն, խաղային մարզաձև, սեղանի խաղեր, մարմնամարզություն

Մարզական ակումբն ընտրում է մանկավարժական աշխատողը։

Օրվա խմբերը՝  մարզական բլոգներում

16։00-17։00՝ կրթահամալիրի վարչական խորհրդի, մասնաժողովի համատեղ նիստ

Նիստերը բաց են։

Օրվա լուսաբանումը՝ դասավանդողների բլոգներում, ենթակայքերում, mskh.am-ում։

 

Կարծիք ավելացնել

CAPTCHA
Մուտքագրեք կոդը՝ կարծիքը հրապարակելու համար